יצירת קשר מהיר

כבר למעלה מ- 25 שנה שהחברה מקדמת את תחום הקירור והמיזוג התעשייתי תוך מתן דגש על איכות השירות והתחזוקה לכלל הענפים בשוק הארצי כגון: מפעלים וחברות פארמה והמזון, מפעלי תעשייה וטכנולוגיה, חללי ענק, קמפוסים ומרכזי מסחר, מלונאות, משרדים ועוד.

icon_widget_image רח' הפלדה 17 באר שבע ת.ד 2125 icon_widget_image 08-6283833 icon_widget_image Office@shahr.co.il
Image Alt

מקרי בוחן

מקרי בוחן

החלפת מאיידים מחליפי חום פלטות למאייד תרמיל וצינורות בצ'ילרים 

ב-3 צ'ילרים שהיו מותקנים בהם מאייד ומחליף חום פלטות, היו ריבוי סתימות במערכת המים ולכן הוחלט להחליף את המאיידים למחליפי חום תרמיל וצינורות הפותרות את הבעיה. 

האתגר הגדול, היה מבחינת המיקום והמשקל של המאיידים החדשים לצ'ילר. 

בסופו של דבר, החלטנו לבנות קונסטרוקציה מיוחדת סביב יחידות הקירור (הצ'ילרים) כדי שמחליפי החום יותקנו מעל כל יחידה. משקלו של כל מחליף חום תרמיל וצינורות היה 300 ק"ג ולא היה ניתן להניף אותם במנוף מבחוץ. לכן, בנינו מתקן הרמה ייעודי במיוחד עבור המיקום במפעל ולפי התקן.

כמו כן, שינוי מיקום וסוג מחליף החום חייב אותנו לעשות שינויים בהולכת הצנרת ועל כן נעשו התאמות והלחמות מחדש למערכת. לאחר ההתקנה, בוצע ניקוי ובדיקת מערכת ורק לאחר מכן הופעל כל צ'ילר מחדש.

על מנת לא להשבית את שלושת הצ'ילרים הקיימים ועל מנת שתפוקת המפעל לא תיפגע, העבודה התבצעה במספר שלבים לאורך תקופת זמן של 3 חודשים רצופים- במהלכם הוחלפו 6 מחליפי חום בביצוע, תוך ביצוע העבודה ברמה הגבוהה ביותר.

  • העבודה בוצעה לפי כל התנאים והנהלים המחמירים ביותר ולפי הדרישות וצורכי המפעל, תוך שיתוף פעולה מלא עם מחלקת האחזקה ובטיחות, בכוונה להגיע ליעדים הנדרשים עפ"י לוח הזמנים שנקבע- ללא עיכובים!

פרויקט הסבה בחדר קירור בטמפרטורה של מינוס 20 מעלות צלזיוס

במקרה זה, ביצענו הסבת מקררים מR22- לקרר R507 בחדר קירור שצריך לשמור על טמפ' של 20- מעלות.

התהליך כלל: הוצאת הגזים הקיימים למיכלים ייעודיים (כדי לשמור על הסביבה ולא לשחררם לאטמוספירה) ו לאחר מכן בוצעה החלפת 4 מדחסים של 5 טון יח' קירור- כל אחד.

כדי להתאים את המערכת לגז R507, הוחלפו שסתומי לשסתומים אלקטרוניים וכן גם בוצעו שינויים בתוכנה, כדי שתתאים לעבודה עם הקרר R507.

מלבד זאת, היה צורך להתאים את המעבה למערכת ולכן, נעשתה החלפה והגדלה של מעבים.

בפרויקט זה היה אתגר בהתקנת המערכת במתחם הקיים (על מנת להתאים את הרכיבים  על התושבות והמסגרת לפי המתקן הקיים ללא חריגה מהמיקומים) ואת המערכת הרכבנו בסופו של דבר, אצלנו בבית המלאכה, לפני ביצוע בשטח, תוך בדיקה מקיפה שרק לאחריה ביצענו את ההתקנה בפועל במתקן הלקוח.

  • עבודה מסוג זה מצריכה עמידה בדרישות המחמירות ביותר ולכן פעלנו בשיתוף פעולה עם מחלקת הבטיחות וההנדסה של המפעל, תוך הקפדה על לוח הזמנים הנוקשה לנו מראש ותוך יישום ללא דופי.

התקנת ייבשני אוויר לחדרי קירור למשק חקלאי

במקרה זה, לקוח בנה חדרי קירור עבור אחסון בצל המשווק בארץ, אך הלחות הייתה גבוה מדי כדי לשמור על איכות, טריות וערכים תזונתיים, לצורך ייבוש בצל יש צורך בייבוש אויר.  אנו בשחר הנדסת מיזוג אוויר, נתבקשנו להתקין יבשני אוויר העובדים בעזרת חומרים דיסקנטים של חברת מונטרס (Munters).

חדר הקירור במקרה המדובר, היה בגובה של 6 מטר והיה צורך להתקין תעלות המחוברות למערכת המותקנת בצמוד לתקרת חדר הקירור. על כן, ביצענו את ההתקנה בגובה, תוך הקפדה על נהלי העבודה בגובה.

  • ההתקנה התבצעה באופן רציף תוך 5 ימי עבודה בלבד על מנת להכניס את חדר הקירור לתפוקה מלאה ולשביעות רצונו של הלקוח!

התקנה של ליופילייזר לייצור תרופות

במקרה זה, מדובר על התקנתה של מערכת ליופילייזר, עבור שימור מרכיבים גולמיים למפעל מתעשיית הפארמה, בשיטת ייבוש והקפאה.

למערכת הליופילייזר ישנם ייעודים שונים ובהתאם הוא גם מגיע בגדלים ותצורות שונות. ההתקנה של מערכת גדולה יותר, מצריכה אפס תקלות היות והמערכת עובדת על וואקום.

במקרה המדובר כאן, בוצעו חיבורי צנרת נחושת והלחמות ובסיום החיבור שטיפה של המערכת ובדיקת לחץ אטמוספרי שיותאם לגז.

עם תחילת עבודתה של המערכת ובמספר המנות הראשונות שיצאו, נעשו בדיקות נוספות של לחצים.

  • ההתקנה בוצעה בדיוק מירבי ובאפס תקלות!

בניית חדר קירור בחדר אוכל

במפעל בעל כמות עובדים הולכת וגדלה, הוכפל שטח חדר האוכל עפ"י הצורך. אנו בשחר הנדסת מיזוג אוויר,  התבקשנו לבנות חדר קירור לשמירת המזון.

בתכנון עם מחלקת ההנדסה של המפעל, ביקשנו לקבל נתונים כמו: כמויות המזון שיאוחסנו בחדר, גודל החדר והטמפ' הרצויות לקירור.

לאחר מכן, נבנתה קונסטרוקציית ברזל ייעודית לגודל החדר ולסביבה, הותקנו לוחות מבודדים בפוליאוריטן מוקצף המצופה בנירוסטה ובסיום בניית החדר, הותקנה יחידת קירור ייעודית הנשלטת מבחוץ עם מנגנוני בקרה של הטמפרטורה ואחוזי הלחות.

  • הפרויקט התבצע במהירות רבה- 5 ימי עבודה בלבד, תוך שמירה על זמני עבודה של המפעל לנוחיותו.
Call Now Button דילוג לתוכן